Great Klaebo has secured gold from the relay. The Czechs have reached the tenth

Dlouhé čekání skončilo. Norští běžec na lyžích slavil před šestnácti lety v Salt Lake City zlatý zisk relé. Od té doby jsou tradiční oblíbené nejcennější kovy pod pěti kruhy.

V Pchjongchang, Jižní Korea je konečně jejich pořadí. Kvarteto Tönseth, Sundby, Krüger a Klaebo nepředvídalo, jaké to bude před závodem.

V polovině závodu se Sundby řadí třetí. Poslední dvě divize byly poskytnuty zástupci s nejaktuálnější formou.

“Cítil jsem se strašně unavený, ale věřil jsem, že máme Simena Krügera,” řekl po druhé části Sundby.

Vítěz olympijského skateboardu a stříbro na 15 kilometrů klasicky vyloučil více než 20 sekund manko na přední části závodu. Klaebo, individuální šampion šprintů, byl poslán do poslední části společně s francouzským relé a týmem olympijských sportovců z Ruska. Klaebo byl velmi taktický, mohl se spolehnout na skvělou službu. A když Rus Spicov přidal tempo, zadržel záda bez problémů. Trpělivě čekal na vhodnou chvíli k útoku.

Přišel na jedno z posledních zasedání. Vedoucí Světového poháru využil skvělých lyží, dostal se před Špicovem a pak postavil významné vedení ve stoupání a mohl oslavit norskou vlajku v cíli.

Poprvé od roku 2002. Norové naposledy stál na pódiu Vancouver 2010, když přišli do stříbra před Čtvrtou.

Útok na první zlatou medaili se Rusům znovu neobjevil. Třetí krok zastávali zástupci Francie.

Na desátém místě se dostalo české kvarteto složené z Aleše Razého, Martina Jakse, Petra Knopa a Michala Nováka. To bylo nejlepší v druhém, klasickém oddílu Jaks. Bronzový medailista z Vancouveru držel Čechy na osmém místě. Ale zastoupení nakonec pro Noryho ztratilo více než čtyři minuty a přes čtyři roky před Soči hrála dvě místa. Dokonce i dvojité bránící zlatníci selhali Švédům, kteří skončili páté.

“Bylo to docela náročné, snažil jsem se vytáhnout půlminutovou mezeru na deváté místo a já jsem byl na cestě.” Od začátku jsem vzal pár vteřin, abych se stáhl, a pak jsem ztratil svou sílu a ztratil jsem ji. Řekl Novák.

Přestože v Pchjongchangu je to výborná forma, v pondělí se Simen Krüger vrátí domů do Osla. Dvojitý zlatý medailista z relé a skiatlon a stříbro v závodě 15 kilometrů nebude klasicky skákat do nedělního 50 km závodu.

“Simen letí v pondělí, v kufru bude mít trochu nadváhy se všemi medailemi, které vyhrál,” řekl trenér Tor-Arne Hetland.

V norském zastoupení je obrovský přetlak. A ačkoli Krüger v Pchjongch’angu má možnou formu života, může uvolnit místo do finálového závodu. Čtyřčlenný výběr zahrnuje Sundby, Hans Christer Holund, Niklas Dyrhaug a Johannes Klaebo.

“Myslím, že máme čtyři kluky, kteří budou na padesátce velmi dobře připraveni. Kromě toho to není záměr přemýšlet.Můžu bezpečně jít domů,” řekl Krüger. “Nejdelší běh na běžeckém lyžování je na program posledního dne hry, běh s klasickým technickým. Krüger v této disciplíně skončil nejlépe před dvěma lety na MS jedenáctém ( také běžel klasický ).

Rate this post